Stiri

AVT va prezenta soluții inteligente de inspecție la Loupe

• Bookmarks: 9


 

La Loupe Americas 2026, AVT va prezenta soluții inteligente de inspecție a tipăriturilor, automatizare și tehnologie bazată pe inteligență artificială.

„În prezent, multe soluții de inspecție par similare la prima vedere, dar diferența reală constă în inteligența din spatele lor. AI transformă inspecția dintr-o funcție de control al calității de sine stătătoare într-un motor de decizie bazat pe date, care ajută procesatorii să îmbunătățească eficiența, consecvența, timpul de funcționare și performanța generală a producției.”-Guy Yogev, vicepreședinte de marketing și produse la AVT.

AVT va prezenta sistemele sale de inspecție 100% și va demonstra cum procesarea inteligentă a datelor depășește detectarea tradițională a defectelor pentru a sprijini optimizarea proactivă a proceselor pe întregul flux de lucru. Integrate direct în prese, rebobinatoare și echipamente de finisare, sistemele AVT oferă vizibilitate continuă în timp real asupra performanței tipăririi, permițând operatorilor să identifice tendințele, să reducă deșeurile, să scurteze timpii de configurare și să mențină o producție stabilă la viteze mari de producție.

Cu două sisteme AVT Helios în centrul expoziției noastre, vizitatorii vor vedea cum inspecția bazată pe date permite luarea unor decizii de producție mai inteligente. Nu numai în detectarea defectelor de tipărire dificile, a variațiilor de culoare și a înregistrării incorecte, ci și în valorificarea datelor de producție pentru a optimiza continuu performanța.”-Guy Yogev.

„Suntem încântați să demonstrăm modul în care inteligența artificială susține fluxurile noastre de lucru privind prelucrarea datelor și eliminarea deșeurilor în cadrul platformei Helios, permițând luarea unor decizii de producție zilnice mai inteligente și ajutând clienții să observe cu adevărat diferența dintre metodele de inspecție disponibile pe piață”, a adăugat el. „Vizitatorii târgului Loupe vor fi, de asemenea, printre primii care vor descoperi noile noastre instrumente de exportare a datelor și de creare a tablourilor de bord, care susțin automatizarea îmbunătățită, monitorizarea utilajelor și controlul producției.”

Pe lângă sistemele sale principale de inspecție, AVT va prezenta tehnologia fluxurilor de lucru și o demonstrație live a capacității sale unice de inspecție a lacurilor multistrat.

Mai multe detalii legate de AVT, puteți găsi la Graphic Open System ( GOS)din Brașov, fiind reprezentantul oficial pentru Romania.

 

Similar Posts:

comments icon0 comments
bookmark icon

Write a comment...